Bayanların fotoğraf çektirme konusunda merakları yeni makyaj türlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle son yılların en gözde fotoğraf çekimlerinin başında gelen Selfie için ayrı makyaj türlerinin ortaya çıktığı günümüzde siz değerli okurlarımız için Selfie Makyajı nasıl yapılır? Sorununun cevabını vermeye çalışacağız.

Makyaja başlamadan önce olmazsa olmazlardan olan cilt temizliği bu Selfie Makyajında da en önemli konuların başında gelmektedir. Selfie Makyajı yapacak olan bayanların özellikle ilk olarak ciltlerini son derece temiz tutmaları gerekmektedir. Cilt temizleme işleminden sonra cildinde problem olan bayanların çok biraz fazla fondöten kullanmaları gerekecektir. Eğer cildiniz son derece sorunsuz bir ciltse likit bir makyaj yaparak cildinizde bulunan ufak pürüzleri ortadan kaldırma şansını yakalamış olacaksınız. bu işlemlerden sonra Selfie Makyajımıza pudra uygulaması yaparak devam ediyoruz. Burada özellikle hafif pudra uygulaması yapmak son derece önemli bir ayrıntı olacaktır.

Bu işlemden sonra son derece önemli olan gözlerimizin kapaklarına açık renklerde bir far uygulaması yaparak Selfie Makyajımıza devam ediyoruz. Far uygulamamızın son ermesinden sonra gözlerimizi oldukça dikkat çekici gösteren kirpiklerimize kalem uygulaması yaparak makyajımıza devam ediyoruz. Burada rimel işlemini son olarak yaparak göz makyajımızı bu şekilde tamamlıyoruz.

Bu işlemlerden sonra doğal allık malzemelerini kullanarak yanaklarımıza hafif derece doğal allıklarımızdan sürmeye başlıyoruz ve aşırıya kaçmayacak şekilde allığımızı da sürüyoruz. Son olarak bayanların bazıları için son derece önemli olan dudak makyajımıza geçiyoruz. Burada eğer bayanlar Selfie Makyajında dudaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız burada biraz sedefli bir ruj tercih ederek dudaklarınızın Selfienizde ön planda olmasına olanak vermiş olacaksınız. Eğer dudaklarınız değil de makyajınızın ön plana çıkmasını istiyorsanız mat renkleri tercih ederek makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz.