Yaşlanmaya bağlı olarak bildiğiniz gibi istenmeyen çizgiler, kırışıklıklar ve yüzün bazı noktalarında sarkmalar meydana gelmektedir. Her ne kadar erkekler için çok önemsenmese de, bayanlar bu konuda oldukça titiz davranıyor. Böylelikle tercih edilecek olan ürünlerin bitkisel içeriklere sahip olması gerekirken, cosmegram krem günümüzün tercih edilenlerinden olmaktadır. Kullanımı oldukça popüler hale gelen bu ürün, artık pek çok kırışıklık, kazayağı, istenmeyen çizgi, gözaltı torbaları gibi sorunlarda sizler yardımcı oluyor. Peki, bunların yanı sıra siyah nokta oluşumlarını nasıl engelleyeceksiniz?

Siyah nokta hakkında

Bilmeniz gerekiyor ki, siyah noktalar, cildin yağlı olma durumuna göre çok seyrek ya da sık bir şekilde meydana gelmektedir. Eğer ki cildiniz normalinden yağlı ise, bu yağ deri altında uzun süre kalması ve dışarı çıkamama durumunda sivilce oluşumundan sonra, siyah nokta olarak kendini göstermektedir. Günümüzde bu siyah noktalardan kurtulmak, siyah nokta maskesi uygulaması ile mümkün oluyor. Zaten pek çok haber kanalında da bu konuda bazı bilgilere ulaşmış olmalısınız. Cilde uygulanması, kuruması ve ciltten çıkarılması ile birlikte, maskeye yapışmış olan noktaları görebilmek mümkün oluyor. Öylelikle cildinizi temizlemiş ve sorunlardan bir nebze de olsa kurtulmuş olacaksınız.

Kullanımları nasıl?

               Her iki kapsamda sorunlarınıza yardımcı olan bu ürünlerin kullanımları oldukça kolaydır. İlk olarak cosmegram instalift krem kullanımı şöyledir.

  • Temiz cilde uygulanması gereken bu içerik, kulanım talimatlarında yer alan bilgiler göre yeterli miktar ince tabaka halinde cildinize sürülür. İkinci bir tabakaya gerek yok
  • Ortalama 90 saniye temas engellenir ve kuruması sağlanır
  • Sonrasında ise isteğe göre fondöten kullanımı uygundur

Diğer ürün olan http://www.siyahmaske.gen.tr/ kullanımı da, maskenin temiz cilt bölgelerine direkt olarak fırça ya da parmağınız yardımı ile uygulanmasıdır. Ortalama olarak 15-20 dakika bekletilerek temizlenir.