Moda dergisi editörü güzel ve hırslı Alice yakında genel yayın yönetmeni olmanın hayalini kurmaktadır ancak çok fazla rakibi vardır. Kariyeri yüzünden yıllarca aşk hayatını ihmal etmiştir. Bir gün uçakta bir öğrenci olan Bathazar ile tanışır. Bathazar Alice’den çok etkilenir, Alice de onunla bir kez buluşmak zorunda kalır. Alice’in patronu ilişki yaşadıklarını sanarak, eski kafalı bulduğu Alice’in kendinden genç biriyle beraber olmasından olumlu yönde etkilenir. Terfi için patronuna gerçeği bir türlü anlatamayan Alice, oyunu devam ettirmeye karar verir. Ancak oyun olarak başlayan aşk artık Alice’e çok yakındır.

Son Moda Aşk Film Fragmanı

son moda aşk

Film Özeti

Modayla ilgili ünlü bir dergide editör olarak çalışan Alice, hayatı boyunca ön plana kariyerini almış ve işi dışında pek bir şeyle ilgilenmemiştir. Buna aşk da dahildir, zira Alice başarısız bir aşk hayatına sahip olmuş ve bundan şikayet etmemiştir. Basamakları tek tek çıkarak inşa ettiği kariyerindeki yeni hedefi derginin yayın yönetmeni olmaktır. Uçakta seyahat ederken yanında oturan Bathazar isimli bir öğrenciyle tanışması ise bu hedefe giden yolda ilginç bir durak olacaktır. Bathazar, Alice’i çok beğenir ve bir kez daha buluşmak için Alice’i zor bela ikna eder. Bu buluşma anına tanık olan patronu ise her zaman demode ve eski kafalı olduğunu düşündüğü Alice’in böyle bir yeniliğe adım atmasına memnun olur. Bu durum Alice’in terfisi için önemli bir artı puandır ancak işler kısa zamanda karışacaktır.

06 Eylül 2013

2013 – Fransa

Komedi

92 Dak.

David Moreau

Virginie Efira ,  Camille Japy ,  Charles Berling ,  Pierre Niney , Diana Stewart

 

Christopher Lambert ,  Abel Nahmias

It Boy

Son Moda Aşk Filminden Kareler

Çekim Mekanları

Son Moda Aşk ile ilgili enterasan bilgiler

Filmin çekimlerinin neredeyse tamamı Fransa’nın farklı bölgelerinde gerçekleştirilmiş; sadece küçük bir bölümü Brezilya’nın Rocinha adlı banliyösünde çekilmiş. Rocinha dünyanın en tehlikeli kenar mahallelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bu Film Hakkında

Son Moda Aşk ile ilgili enterasan bilgiler

Kendi türündeki filmlerin esintilerini taşıyan yapıtın yönetmeni David Moreau; hikayesini ve planlarını kurarken Notting Hill, The Heartbreak Kid ve Magnolia gibi filmlerden etkilendiğini dile getirmiştir.

Teknik Detaylar

Son Moda Aşk ile ilgili enterasan bilgiler

Yönetmen David Moreau, günümüz filmlerinin aksine filmini dijital çekmeyi reddeder ve 35mm formatını kullanmayı uygun görür.

Detaylar

Son Moda Aşk ile ilgili enterasan bilgiler

Filmin ortak yapımcı şirketlerinden biri olan EuropaCorp’un kurucuları arasında ünlü yönetmen Luc Besson da bulunuyor. EuropaCorp, genellikle aksiyon filmlerinden yana tercihini kullanıyor olsa da son yıllarda Fransız romantik komedilerine de ağırlık veriyor.

Oyuncular ve Rolleri Hakkında

Son Moda Aşk ile ilgili enterasan bilgiler

Filmin başrollerinden biri olan Pierre Niney, Fransa’da umut vaadeden bir aktör olarak kabul ediliyor. J’aime regarder les filles ve Comme des frères filmlerinde dikkat çeken genç oyuncunun bu iki filmdeki performansı komedi alanında ilham verici bulunuyor.

Kostüm ve Makyaj

Son Moda Aşk ile ilgili enterasan bilgiler

Filmin kostüm tasarımcısı Isabelle Pannetier, başrol Virginia Efira’nın kıyafetlerini tasarlarken Fransız Vogue dergisinin yeni editörü ve ünlü model Kate Moss’un tarzından etkilendiğini söylemiş.