Splinter Cell Blacklist  2 Splinter Cell Blacklist  4

Dünya terörist bir grubun verdiği Blacklist ültimatomunun tehdidi altındadır. Blacklist geri sayımı bitmeden, sınırsız kaynağa ve özgürlüğe sahip bir özel timin lideri olan Sam Fisher bu terörist müdahaleyi durdurmak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

KUTU ARKASI

Oyun hakkında

Birleşik Devletler’in dünyadaki ülkelerin üçte ikisinde askeri bulunmakta ve bazı ülkeler bundan bıkmış durumda. Kendilerine “Mühendisler” diyen bir terörist grubu Blacklist adında bir ültimatom yayınlarlar. Birleşik Devletler’in çıkarlarına büyük darbe vuracak bir saldırı için geri sayım başlar. Bu sırada Sam Fisher yeni kurulan ve yalnızca Amerikan Başkanı’na rapor veren 4. Echelon’un lideridir.4. Echelon Mühendisler’i avlamak ve Blacklist geri sayımını durdurmak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Türü:Aksiyon

Geliştirici:Ubisoft

Dağıtıcı:Ubisoft

Yaş Sınırı:18+

Çıkış Tarihi:08.2013

İşletim Sis:Win

Öne çıkan özellikler

Sınırlama olmadan operasyon düzenleyin: Sam kıyafetini ve dürbününü yeniden giydi ve her zamankinden daha atletik ve daha ölümcül. Blacklist’i durdurmak için ne gerekiyorsa yapabilme özgürlüğüne sahip Sam zamanla yarışıyor. Heyecanlı oynanış, tamamen gerçek oyuncular tarafından sahnelenmiş sinematik ara sahneler ile birleşiyor.

Kendi tarzınızla oynayın: Splinter Cell Blacklist, serinin gizliliğe dayalı oynanışını temel alırken aksiyonu ve macerayı da  gerçekçi bir şekilde yansıtmakta. Oyuncular kendi oynanış stiliyle ilerleyebilir ve yaptığı seçimlerin karşılığını alabilr.

Aygıtlar: Mühendisler’in işini, geliştirilmiş aygıtlar ile bitirin. Splinter Cell Blacklist ayrıca fanların çok sevdiği Sticky Shocker ve vahşi, çıvrımlı Karambit bıçağını da geri getiriyor. Gizlilik fanları Sam’in yeteneklerini kullanmaktan mutlu olacaklar. Killing In Motion ise isabetli atışlar yapmayı tercih edenler için…

Yeni bir Echelon kurun: Sam tamamen yeni bir Echelon birliği kuruyor; kendi takımı, kendi kuralları. Grimsdottir onun teknik operasyon yöneticisi, CIA görevlisi Isaac Briggs ek ateş gücü sağlıyor ve hacker Charlie Cole de grubu tamamlıyor.

Tamamen bütünleştirilmiş oyun tecrübesinin keyfine varın: Sam ve takımı Stratejik Görev Arayüzü (SMI) sayesinde terörist saldırıların nerede olduğunu gerçek zamanlı olarak öğrenebiliyor. Ayrıca SMI oyunun bütün içeriği için bir merkez görevi görmektedir. SMI ile oyuncular evrensel oyun ekonomisi sistemine dahil olabilir ve Sam’i, giysisini, durbününüi silahlarını, Paladin’i ve daha fazlasını özelleştirebilir ve geliştirebilir.

Ajanlar vs. Paralı Askerler: Ajanlar vs. Paralı Askerler asimetrik bir oynanış ile birlikte geri dönüyor. Oyuncular 4’er kişilik takımlar halinde birbirleriyle kozlarını paylaşabilir. Orijinal Ajanlar vs. Paralı Askerler modu ise fanlara uzun zamandır bekledikleri oyun tecrübesini yaşatmak için geri dönüyor.

Co-op: SMI ile tek kişilik senaryo ve Sam ile Briggs ile anlatım gücü arttırılmış co-op arasındaki çizgiler iyice bulanıklaşmış durumda.

Sistem Gereksinimleri

Minimum
Kontrol cihazı desteği Evet (Razer Onza, Logitech F310, Logitech F510 Rumble, Logitech F710 Wireless, Saitek Cyborg P3600, Xbox 360 Controller)
DirectX Haziran 2010 Redistributable
Ses kartı DirectX uyumlu
Ekran kartı nVidia nVidia™ GeForce® GTX 650 / AMD Radeon HD3870 veya üstü (Shader Model 4.0) (512 MB)
Sabit disk alanı 24 GB
RAM 2 GB
İşlemci Intel® Core 2 Duo E6400 @ 2.13 Ghz veya üstü
İşletim sistemi Windows® XP SP3 / Windows Vista® SP2 / Windows® 7 SP1 / Windows® 8 (32 / 64bit)

Oyundan Kareler

Splinter Cell Blacklist  3 Splinter Cell Blacklist Splinter Cell Blacklist 5 Splinter Cell Blacklist 6  Tom Clancy's Splinter Cell B1lacklist Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist 2 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist 3 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist 4 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist 5 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist 32 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist7 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist8 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist712 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist789 Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist7895

Yapımcıları Splinter Cell: Blacklist’teki Co-Op modunu tanıtıyor

Oyun dünyasının en soğukkanlı ajanı Sam Fisher Splinter Cell: Blacklist ile tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yapım için yayınlanan yeni videoda ise geliştiricileri Splinter Cell: Blacklist’teki Co-Op modunu anlatıyor.

Ağustos ayı sonunda satışa sunulacak Splinter Cell: Blacklist hikaye bölümünün yanında yeni oyun modları ile de bir hayli dikkat çekeceğe benziyor. Oyunun ana tasarımcısı Richard Carrillo’nun yorumları eşliğinde tanıtılan Co-Op modunda 14 farklı harita olduğu ve bunların değişik stillerde oyun tarzlarına hitap ettiği gelen haberler arasında ki yapımdan görüntüler eşliğinde hazırlanmış videoya biraz aşağıdan göz atabilirsiniz.

Splinter Cell: Blacklist göz kamaştırıyor

2013 ilkbaharında satışa sunulacak Splinter Cell: Blacklist grafikleri ile gözümüzü kamaştırmaya hazırlanıyor. Ubisoft tarafından yayınlanan yeni videoda yapımda önemli rol oynayan ışıklandırma ve gölgelerin kullanımına göz atıyoruz.

Sam Fisher’ı bir kez daha gizli işler peşindeyken kontrol edeceğimiz Splinter Cell: Blacklist için yayınlanan ilk videolarda karakterimizin düşmanlarını sessiz bir şekilde saf dışı bırakabileceği gibi tozu dumana kattığını da görmüştük. Oyunun sanat yönetmeni Scott Lee’nin yorumlarıyla eşlik ettiği yeni video ise yapımın karanlık atmosferini gözler önüne seriyor. Bir ajanın en büyük dostu olan gölgeler ve en büyük düşmanı olan ışıkların Blacklist’teki önemini anlatan Lee, çeşitli hava koşullarının da oynanabilirliğe büyük etki ettiğini belirtiyor.

Splinter Cell: Blacklist ile değişik dövüş tekniklerine hazır olun!

lk olarak E3 2012’de duyurulan ve daha sonra çeşitli videoları oyuncuların beğenisine sunulan Splinter Cell: Blacklist hareketli oyun yapısı ile herkesin dikkatini çekmişti. Ubisoft tarafından yayınlanan son videoda ise Sam Fisher’ın düşmanlarını hangi taktiklerle saf dışı bırakacağını görüyoruz!

Splinter Cell serisinin hayranlarının temkinli yaklaştığı videolarından ardından istenildiği taktirde işimizi tam bir gizlilikle de halledebileceğimizi gösteren Ubisoft, şimdi ise karışık dövüş tekniklerin sahne arkasını ortaya koyuyor. Sam Fisher’ın Splinter Cell: Blacklist’te karate, jujitsu ve kung fu gibi dövüş tekniklerini kullanacağını öğrendiğimiz videoda oyun içi animasyonların Motion Capture teknolojisi ile hazırlanışını görüyoruz.

Splinter Cell: Blacklist’te saklanarak da ilerleyebilirsiniz

Eski Splinter Cell oyunlarını sevenlere müjde. “Ben aksiyon sevmem, gizli-saklı ilerlerim” diyenlerdenseniz Ubisoft tam da sizlik bir video yayınladı.

Bu videoda Sam Fisher olabildiğince gizlenerek yoluna devam ediyor. Ghost Play sayesinde pek çok kişiyi öldürmesine gerek kalmıyor Sam’in. Duvarları, köşeleri, gölgeleri son derece iyi kullanan Sam, ısıya duyarlı radarını da kullanarak sessizce hedefine emin adımlarla gidiyor. Düşmanını etkisiz hale getireceği zaman da silahına hiç mi hiç sarılmayıp yakın dövüşte etkisiz hale getiriyor. Böylelikle Blacklist eski Sam Fisher hayranlarına da hitap ettiğini kanıtlamış oluyor.