sporcu

 

Spor yaparken nasıl beslenmeli ve nasıl spor yapılması konusunda sağlıklı bilgileri sizinle paylaşmak istedim.Umarım faydalı olur.

 

Dr.Öz, spor yaparken yağ yakımını doğal yolla hızlandırmanın basit bir tarifini öneriyor; 1 su bardağı greyfrut suyu, 2 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal.
Bu karışımın her yemekten önce içilmesini öneriyor. Yani, sabah – öğle – akşam döngüsünde yediğinizi düşünürsek, günde 3 defa bu karşımı tüketmenin yağları yakmada vücuda oldukça fazla yardımcı olduğunu belirtiyor.
Ne dersiniz,yağların ardında kalan kaslarınızı gün yüzüne çıkarmak için denemeye değmez mi?

spor yap

 

Günün motivasyonu; “Bahaneler yaratabilirsiniz ya da kendinizde fark yaratamaya karar verip bugün çalışmaya başlayabilirsiniz!”
Doğru zamanı ve doğru yeri beklerseniz, ne hayat sizi dinler ve şartları hazırlayıp önünüze serer, ne de keybettiğiniz zaman geri gelir…”
Karar sizin…

spor yapan

Uzun mesafe koşucularının sadece güçlü ve dayanıklı bacakları olmaz. Kaslı omuz ve kolları da koşarken tempolarını korumada onlara büyük ölçüde yardımcı olur. Koşarken, kollarınız ve bacaklarınızın nasıl bir uyum içerisinde hareket ettiğine dikkat edin. Çünkü, vücudunuz, enerjinizi en iyi şekilde kullanmanız için sadece ayaklarınıza değil kollarınıza da bir görev verir. Bu sebeple, koşu egzersizlerinizin yanı sıra üst gövdeniz için de belli başlı egzersizleri mutlaka yapmanız gerekir. Daha formda ve güçlü kol ve omuz kasları için videodaki hareketleri haftada en az iki defa, 2’şer set olarak 12-15 tekrar yapmanız öneriliyor. Ayrıca, bu egzersizler sadece koşu için değil, diğer spor dallarında da güçlü üst bölge kasları işinize çok yarayacaktır. Şimdiden iyi antrenmanlar dileriz…

İyi bir koşu sadece ciğerlerinizi temizlemez, düşüncelerinizi de temizler! Attığınız her toksinde, sizi yoran ve zihninizi meşgul eden detaylardan da kurtulursunuz…
Unutmayın, spor, hayata yeniden bardağın dolu tarafından bakmak, enerji bulmak ve mutlu olmak için en güzel yöntemdir…