Ülkemizde vizyona giren ‘‘Salaklar Sofrası’’ filminin ünlü yönetmeni Francis Veber’in imzasını taşıyan ‘‘Keçi’’, keyifli bir Fransız komedisi… Ünlü işadamı Bens’in kızı, Meksika tatili sırasında kaybolur. Kızını araması için gönderdiği dedektif de eli boş dönünce, Bens, en az kızı kadar sakar ve şanssız birini Meksika’ya göndermeye karar verir.

Gerard Depardieu ve Fransız Sineması’nın ünlü komedyeni Pierre Richard’ın mükemmel bir oyun çıkardıkları film, 10 yıl sonra ‘‘Pure Luck’’ adıyla Amerikan Sineması’na da uyarlanmıştı. The Goat – La chèvre – Keçi  720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..

IMDB:7,4

1981 – Meksika ,  Fransa

Komedi

91 Dak.

Francis Veber

Gérard Depardieu ,  Pierre Richard ,  Corynne Charbit , Pedro Armendáriz Jr. ,  Maritza Olivares

Francis Veber

Alain Poiré

Francis Veber’den yine izlenimi çok hoş bir güldürü filmi. Yönetmenin Le Diner de Cons adlı başyapıtını izledikten sonra dünya komedisi içinde kendimce oldukça özgün gördüğüm komedisine merak saldım. Ve tüm b filmler içerisinde Le Diner de Cons’tan sonra en beğendiğim yapım bu oldu. Sakarlık üzerine ya da kötü şans üzerine çok güzel bir film olmuş. Veber’in kötü şansı işlediği bu film bana Woody Allen’ın şans olgusunu işlediği Match Point filmini anımsattı. Tabi Allen’ın filmi kadar iyi kotarılmış bir film değil La Chevre. Ancak kesinlikle çok keyifli izlerken insanı sıkmayan, kalitesi ilede insanı irite etmeyen bir film.
Bence Veber sıkılan izleyici için sığınak gibi bir yönetmen. Hem sanatsal yeterliliği var hemde cidden eğlenceli. Herkese tavsiye ederim. İyi seyirler…