Lor Peynirli Kırmızı Biber

Malzemeler:
4 tane salçalık kırmızı biber, iki yüz gram lor peyniri, bir yumurta, yarım demet maydanoz, yarım demet, dereotu.
Yapılışı:
Lor peyniri, yumurta, ince kıyılmış dereotu ve maydanoz karıştırılır. Kırmızı biberler boylamasına ikiye bölünür, (veya içi oyulur) çekirdekleri çıkarılır ve içine lor peynirli malzeme konarak 200 derece fırında on beş dakika pişirilir.

Tavuklu Salata

Malzemeler:
Bir haşlanmış tavuk göğüs, yarım bağ ince doğranmış maydanoz, 250 gram ince doğranmış kuzu ıspanak, yarım kilo sarımsaklı yoğurt. Tercihe göre dereotu…
Yapılışı:
Bütün malzeme karıştırılır, kırmızı biberle süslenerek servis yapılır.

Hafif bir salata olup diyet yapanlar için ve formda kalmak isteyenler için çok güzel bir tariftir.Tavukla proteince zengin ve içindeki sebzelerle vitamin,mineral deposu olup çok besleyici ve kalorisi düşüktür.

Vitamin Yüklü Cacık

Malzemeler:
Bir tane ince doğranmış salatalık, bir tane rendelenmiş havuç, bir tane ince doğranmış kırmızıbiber, bir-iki yaprak ince doğranmış mor lahana, bir-iki dal maydanoz, bir-iki dal dereotu, bir-iki dal ayıklanmış semizotu, 250 gram yoğurt, bir- iki diş ezilmiş sarımsak, kekik, toz kırmızıbiber.
Yapılışı:
Tüm malzemeler karıştırılır. Soğuk soğuk servis yapılır.

özellikle yaz aylarının serin tariflerinden biri ara öğünlerde açlığınızı giderecek ve besince zengin bir karışım.

Ayça Kaya Çorbası

Malzemeler:
Bir çay bardağı haşlanmış aşurelik buğday, yarım bağ semizotu yaprakları, iki tane ince doğranmış salatalık, on-onbeş taze nane yaprakları, yarım kilo yoğurt.
Yapılışı:
Tüm malzeme karıştırılır. Kaselerde servis yapılır. Öğlen yemeğinde önerilir.