Günümüzde en fazla tercih edilen ve uygun görülen ulaşım seçeneklerinden biri havayolu ulaşımıdır. Bu seçeneği tercih eden kişiler varmak istedikleri yere oldukça hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Güvenlik açısından diğer ulaşım araçlarına göre olumsuz görülse de günümüzdeki teknolojik imkânlar ve uçak teknolojisinde atılan adımlar artık bu yaklaşımın yersiz olduğunu kanıtlamaktadır. Uçak yolculuğunu tercih edip bilet satın alma işlemelerini tamamlamak isteyen kişiler internet sitelerini tercih edebilirler. Bu sitelerden biri olan Alo Bilet Hattı yenilemiş olduğu ana sayfası ve ara yüzü sayesinde ziyaretçilerine hızlı ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. 25 yılın üzerindeki tecrübesiyle Uçak Bileti satışı konusunda yeterli deneyime sahip bir kadroya da sahiptir. Genellikle çağrı merkezi aracılığıyla ek ya da detaylı bilgilerin verildiği sitede yaşanacak olası sorunların çözümü için de bu çağrı merkezi kullanılabilir. Site haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir ve ziyaretçiler merak ettikler konular hakkında ana sayfada yer alan numaradan yardım isteyebilirler.

Alo Bilet Hattı’nı bilet satın almak için kullanan kişiler yerli ve yabancı kökenli havayolu firmalarından birini tercih edeceklerdir. Yerli firmalar arasında yer alan Onurair 1992 yılında kurulmuş olup 2013 yılında el değiştirmiştir. Bu tarihten sonra iki kişinin sahip olduğu firma başlangıçta kiralık uçaklarla yurtiçi seferlerini başlatmış ve daha sonra hem bütçesini hem de hacmini arttırmaya başlamıştır. Günümüzde 20 farklı ülkede çeşitli noktalara sefer düzenleyen firma her geçen gün hizmet kalitesini de arttırmaktadır. Maliyeti düşük bir havayolu seyahati planlayan kişiler için iyi bir seçenek olan firmanın yurtiçinde düzenlemiş olduğu seferler de değerlendirilebilir. Alo Bilet Hattı üzerinden yapılan uçak seferi sorgulama sayfalarında Onur Air’i görmek de mümkün olacağından firmanın yapmış olduğu kampanyalar buradan da kontrol edilebilir.

Uçak bileti satın almak isterken en önemli konuların başında bilet fiyatları geldiği için firmaların düzenlemiş olduğu kampanyalar seyahat edecek kişiler için bir tercih sebebidir. Yılın belli dönemlerinde düzenlenen kampanyalar sayesinde hem firmalar yolcu kapasitelerini arttırabilmekte hem de seyahat edecek kişiler daha uygun fiyatlara uçak yolculuğu yapabilmektedirler. Bu açıdan bakıldığında uçak bileti satışı yapan internet sitelerinin de düzenlediği indirim kampanyaları çok önemlidir. Bu alanda hizmet veren onlarca internet sitesi bulunduğu için sitelerin birbirlerinden farklılaştığı konuların başında bu indirim kampanyaları ve bilet fiyatları gelir. Kampanyalardan haberdar olmak isteyen kişiler Alo Bilet Hattı’nı takip edebilir ve yolculularını ucuza mal edebilirler.