Umre yolculuğu direk kendiniz gidebildiğiniz gibi tur firmaları ile de gidebilirsiniz. Özellikle ilk defa gidecekler için tur firmaları ile gitmeleri tavsiye edilmektedir. Hem coğrafi özelliklerinden dolayı hem de iletişim konusunda sıkıntı yaşamamak için rehberi olan tur firmaları ile gitmeniz daha faydalıdır. Tur ile gitmeyi düşünen yolcular için Umre fiyatları farklılık göstermektedir. Bunlar firmaların vereceği hizmetlere göre değişmektedir.

Umre Ziyaretine Nasıl Başlanıyor?
İlk olarak Mekke ya da Medine’ye direk uçakla gidecekler için Mekke’ye girmeden önce ihram giymeniz gerekecektir. Bunu için uçağa binmeden yapabilirsiniz. Medine’ye girişte ihram zorunluluğu olmadığı için konaklayacağınız otelde ihrama girilebilir. Uçakta ihrama girecek yolcular mikat sınırını geçmeden tamamlamaları gerekecektir. Erkek ve Kadınların ihram modelleri farklı olduğu için kesinlikle yolculuğa başlamadan bu konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Aynı şekilde ihram yasaklarını gitmeden önce öğrenmelisiniz. İhrama girildikten sonra iki rekat ihram namazı kılınarak umreye niyet edilir.

Umre turuna çıkacak yolcular eğer tur seçimi yaparsalar zaten rehberleri uymaları gerekecek bütün kuralları açıklayacaklardır. Hatta birçok tur şirketi artık yolculuğa çıkmadan 2-3 hafta öncesinde videolu eğitimler ile yolcularına yardımcı olmaktadır. Umre konusunda dikkat etmeniz en önemli konuların başında da zaman konusu gelmektedir. Hem yoğun olmasından hem de bazı mezheplerde uygun görülmemesinden dolayı kurban dönemlerinde hacılar olduğu için umre yapılmasını uygun görülmemektedir.

Edaturizm.com.tr Umre turları konusunda geçmiş tecrübelerimiz ve eğitimli çalışanlarımız ile manevi yolculuğunuzda yanınızda oluyoruz.