Microsoft’un teoride son işletim sistemi olacağı açıklanan Windows 10 uzun süren tartışmaların ardından çıktı. Kademeli olarak sunulacak olan Windows 10 ‘u artık kullanabilirsiniz. Lisanslı Microsoft işletim sistemi kullanan kişilere giden davetiye ile birlikte Windows 10 ‘un uzun süredir test edildiği biliniyordu. 29 Temmuz olarak belirlenen tarihe Microsoft sağdık kaldı ve Windows 10 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Windows 10 ‘u ücretsiz şekilde kullanabilecek kişilerin şuanda Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanan kişiler olduğunu belirten Microsoft,  Windows 10 paketini kademeli olarak kullanıcılarına sunacak. Başka bir deyişle  görünen o ki Windows 10 kunusunda daha birçok sürpriz bizi bekliyor.

Windows 10 için bilgisayarınızda yeterli alan var mı? Microsoft ‘un yeni işletim sistemi Windows 10 3 GB olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Windows 10 ‘a sahip olabilmeniz için belirtilen 3 GB ‘dan biraz daha fazla alana ihtiyacınız olacak. Windows 10 Nasıl Yüklenir? Yukarıda da belirttiğim gibi Windows 10 ‘a sahip olmanız için öncelikle Windows 7,8 veya 8.1 işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor. Bu kriter dışında kalan kişiler için önümüzdeki aylarda kutulu Windows 10 ‘lar majazalarda yer alacak. Windows 10 ‘u nasıl yükleyeceğimiz konusuna dönersek Eğer Microsof Windows 10 için siz de rezervasyon yaptırdıysanız; Yayımlanan bu güncellemenin ardından 2 farklı yolla Windows 10 ‘a geçebilirsiniz. 1) Denetim Masası>Windows Update bölümünden Windows 10 ‘a adım atabilirsiniz 2) Mağaza uygulaması ile güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10’u yükleyebilirsiniz.

 

Windows 10 için bilgisayarınızda yeterli alan var mı?

windows 10 silikonvadisi.tv

Microsoft ‘un yeni işletim sistemi Windows 10 3 GB olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Windows 10 ‘a sahip olabilmeniz için belirtilen 3 GB ‘dan biraz daha fazla alana ihtiyacınız olacak.

Windows 10 Nasıl Yüklenir?

windows 10 silikonvadisi.tv

Yukarıda da belirttiğim gibi Windows 10 ‘a sahip olmanız için öncelikle Windows 7,8 veya 8.1 işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor. Bu kriter dışında kalan kişiler için önümüzdeki aylarda kutulu Windows 10 ‘lar majazalarda yer alacak. Windows 10 ‘u nasıl yükleyeceğimiz konusuna dönersek Eğer Microsof Windows 10 için siz de rezervasyon yaptırdıysanız; Yayımlanan bu güncellemenin ardından 2 farklı yolla Windows 10 ‘a geçebilirsiniz.

1) Denetim Masası>Windows Update bölümünden Windows 10 ‘a adım atabilirsiniz

2) Mağaza uygulaması ile güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10’u yükleyebilirsiniz.