Yeteneğinizi Parlatmaya Hazır Mısınız?

Oyunculuk keyifli, ama bir o kadar da zor bir meslek. Tüm sahne ve performans sanatlarında olduğu gibi, çok çalışmalısınız. Elbette, oyunculuk eğitimi almalısınız. Bu alanda, uzmanlara göre, eğitim şart. Manken olup dizilerde boy gösteren ünlüleri biliyorsunuz. Emin olun ki, oyunculuk eğitimi aldılar ve çok çalıştılar. Bir aktörün veya aktristin, sürekli kendini geliştirmesi gerekiyor. konservatuar mezunu dahi olsanız, profesyonel oyuncu da olsanız, eğitim bir ömür boyu sürüyor. Pek çok profesyonel aynı şeyi söylüyor: Ben oldum demek yok. Sürekli yeni okumalar yapacaksınız, isterseniz otuz yıllık oyuncu olun, hala öğreneceğiniz çok şey var. Çünkü film de yapsanız, dizilerde de oynasanız, hayatın küçük bir kopyasını yaratıyorsunuz. Bu yüzden, insanı ve hayatı tanımak zorundasınız. Bunun haricinde oyunculuk teknikleri konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.

Oyunculuk eğitimi, beden dili kullanımı, diksiyon gibi pek çok aşamadan oluşuyor. Sermayeniz, bedeniniz ve sesiniz. Bunun yanında, şarkı söylemeyi, dans etmeyi de öğrenmelisiniz. Eğer bu sektöre adım atacaksanız, sahnede dövüş teknikleri gibi konularda da eğitim almalısınız. Oyunculuk eğitimi nereden alınır diye düşünenlerdenseniz, Size Tümay Özokur Atölye’yi önerebiliriz.

Tümay Özokur Ajans, kurduğu atölyede, oyunculuk eğitimi veriyor. Eylem Şenkal, Sevinç Erol, Kubilay Karslıoğlu, Burcu Salihoğlu gibi önemli isimler tarafından verilen oyunculuk eğitimi donanımlı oyuncular yetiştirmeyi hedefliyor. Gülgün Feyman, doğru prezantasyon ve diksiyon eğitimi veriyor. İlker Can Karagülle, sahnede dövüş teknikleri derslerine giriyor.  Atölyenin bir senaristi ve görüntü yönetmeni de var. Ayrıca hukuki ve mali haklarınız konusunda eğitim veren bir avukat, atölye bünyesinde hizmet veriyor. Atölyenin benzerlerinden farkı, ünlü psikiyatr Çağatay Öztürk’ün, oyunculara şöhret ve kariyer yönetimi konusunda destek olması.

Tümay Özokur Atölye, haklarını bilen, yeteneklerini sürekli geliştiren oyuncular yetiştirmeyi hedefliyor. Bunun haricinde, oyuncu menajerlik hizmeti de veren ajans, pek çok dev isimle çalışıyor. Yani burada oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, yeteneğinizi ve rüştünüzü ispatlarsanız, Tümay Özokur Ajans’tan menajerlik hizmeti alan oyunculardan biri olabilirsiniz. Ajans, bugüne kadar onlarca yeteneği sektöre kazandırdı.

Bir oyuncunun ihtiyaç duyabileceği her tür mali ve hukuki desteği sunan ajans, sektörün öncülerinden. Dizi ve sinema sektörlerinde çalışıp da Tümay Özokur ismini duymayan yoktur sanıyoruz.  Oyunculuk eğitimi almak için, Tümay Özokur Atölye ile irtibat kurabilirsiniz. Oyunculuk eğitimi İstanbul Kadıköy’de verilmektedir.

Oyunculuk eğitimi: http://tumayozokur.com.tr/atolye/