Cilt lekelerinde, cildin hassas yapısını bozuk daha farklı bir hale girmesi durumunda ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin belli bir zamanda yüz maskesi yaptığı olmuştur. Yani her maskenin yapılmasındaki niyet farklıdır. Kimi insan daha genç bir cilde sahip olmak içim kahve maskesinden yana tercih yaparken kimisi de daha farklı bir maska tercih edebilir. Bu tamamen cilt ile ilgili yaşanan probleme bağlı olarak değişebilmektedir. En sık yapılan maskelerden biri kahve maskesidir. Kahve maskesi, cildin nem oranını koruması, daha parlak bir cilde sahip olması adına yapılan bir maska türüdür. Son zamanlarda bayanların hassasiyetle üzerine durdukları bu maska sayesinde, daha doğal görünüme sahip olmanın mümkün olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Yine güzellik adına cildin en iyi şekilde nemlenmesi ve dış etkenlerden arınması için C vitaminine ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı karşılamak bakımından kivi ideal bir fikir olabilir. Gerçekten de yapılan araştırmalara göre kivide çok miktarda C vitaminin saklı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de güzellik uzmanları cildin daha iyi bir görünüme sahip olması için Kivi maskesi yapılmasını tavsiye ediyorlar. Bundaki amacın, direk yüze nüfuz etmesinden dolayı cildi beslemesi olarak söyleniyor. Yapanlardan da öğrendiğimize göre gerçekten yüzün daha sağlıklı bir hale geldiği yönünde bilgiler alabiliyoruz.

Yine cildin sürekli ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de minerallerdir. Mineralleri cilde daha iyi kazandırmak için yapılması gereken şey yeşil kil maskesi konusundan faydalanmaktır. Cildin ihtiyaç duyduğu mineralleri cilde sunan yeşil kili nasıl kullanacağınız hakkında öğrenmek istediğiniz tüm detayları sitemizden öğrenerek kolay bir şekilde yapabilirsiniz. En iyi sonuçların daha kolay elde edilmesi adına bunu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak: http://www.saglikdostu.com/yesil-kil-nasil-yapilir.html