Uluslararası başarıları ile Türkiye’nin gurur duyduğu uzmanlardan olan Dr. Öz’ün, kilo vermek isteyenlere üç mucize önerisi var. Diyete başlayanların en büyük sıkıntısı bir süre sonra kilo vermenin durmasıdır. Duraksama aşamasında motivasyonunu kaybedenler, diyeti sonlandırır ve umutsuzluğa kapılır.  Diyet döneminin ilk ayından sonra yaşanan bu duraksama problemini çözmeniz için uygulayacağınız üç mucize yöntemi sizlerle paylaşıyorum.

incelmek zayıflamak
1)Güne bu karışımla başlayın:
Süzme yoğurt, muz, çilek, tatlandırılmamış hindistan cevizi, çekilmemiş keten tohumu ve benim gizli malzemelerimden biri; matcha yeşil çay tozu (pudrası) Bu karışımı yedikten sonra güne yağsız protein ve iyi yağlarla başlamış olacaksınız.
2)Kalori alımını sabit tutmayın:
İstikrarlı bir şekilde rejime devam ediyor olabilirsiniz, ancak her gün aynı miktarda kalori almak, kilonuzun aynı yerde kalmasına neden olabilir. Örneğin vücudunuz kendini günde 1200 kaloriye alıştırır ve zayıflamayı durdurur. Kilo vermeye devam etmek için, aldığınız kalori miktarını çeşitlendirin.
3)su zengini besinler tüketin
yapılan son bir araştırma, su içeren yiyecekleri tüketen kadınların ilk altı ayda düşük yaş diyeti uygulayan kadınlardan yüzde 33 daha çok kilo verdiğini gösterdi. Hem su açısından zengin hem de besin değeri yüksek yiyecekleri tercih edin. Kavun gibi meyveler ve kereviz, yeşil marul gibi sebzeler bol miktarda su ve vitamin içerir. Düşük sodyumlu et suyundan yapılan çorbalar da iyi bir seçenek olabilir. Bol su içeren besinleri tüketerek aslında hem daha çok yiyecek tüketmiş hem de aynı zamanda kaloriyi azaltmış olursunuz.